Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Soffor / Soffa 10695007



*

nr 1069 5007


Soffa

OPE, 50/60-tal, Skinn, längd: 220 cm


Kondition: (glipa mellan kuddarna)

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 november 2016
kl 19:01:38


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/11 21:28:55 1      Vinnande bud



  • Tema
  • 14 nov

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
  • Läs mer...
Kunglig Dansk (Royal Copenhagen)
Royal Copenhagen, ursprungligen Den Kongelige Porcelænsfabrik, eller till vardags Kunglig Dansk på svenska, är en av Europas äldsta tillverkare av porslin. Fabriken grundades redan 1775.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: läder ope skinn soffa soffor
  • 7140 Soffa
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas, OH Sjö..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:05
  • 7145 Soffa
    Dunplymåer
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:38
  • 7105 Soffa
    Howardmodell. Längd: 210 ca
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:57
  • 6462 Soffa
    Illum Wikkelsö för A. Mikael Laursen & Søn, Århus,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:50
  • 7197 Soffa
    modell ”Metropolitan”, JIO-möbler. Nyligen omtapet..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:56
  • 5354 Soffa
    Torill Slettvoll. Längd: 155 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:01




Ladda ner broschyr